Styl online

Tematyczny serwis!

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to obecnie nagminny problem. Wiele dzieci ma problemy związane z prawidłowym rozwojem. Przyczyn może być cała masa. Profesjonaliści nie umieją wskazać jednoznacznie. Jedno jest oczywiste: takie dzieci muszą mieć terapię. Duże poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – zalety
Opiekunowie, kiedy słyszą o problemach rozwojowych swojego dziecka są przerażeni. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Kiedy minie pierwszy szok opiekunowie rozpoczynają poszukiwania właściwej terapii. Wkład rodziców jest nieoceniony i bezpośrednio przekłada się na zdrowie dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość nowa terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez wiele lat współpracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tej podstawie zbudowała zasady terapii pomagającej dzieci dzieci autystyczne. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Duża część rodziców z powodzeniem ją stosuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na pobudzaniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przejście dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to ma miejsce naturalnie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie ma nauka czytania. Dlatego dziecko od początku uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – niesamowite,że dzieci w wieku 2 lat mogą nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci łatwiej pojmują otaczającą je rzeczywistość, jeśli umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania specjalnych nagrań za pomocą słuchawek. Ten proces jest dla niektórych bolesny, dlatego, że dziecko nie chce współpracować.
Następna część to wykorzystywanie najróżniejszych pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku następujące umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, wyszukiwanie różnic, logiczne myślenie, umiejętność nawiązywania relacji oraz mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, klocki, karty i inne.

Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Warto ją precyzyjnie, po to aby pomóc swojemu dziecku.
źródło: https://juniora.pl/

Categories: Moda

Comments are closed.